برایان تریسی brian tracy

 برایان تریسی  Brian Tracy از نامهایی است که کمتر کسی را می‌توان یافت که نشنیده باشد. برایان تریسی از نویسندگان حاذق در زمینه‌ی روانشناسی و موفقیت است. این نویسنده‌ی معروف علاوه بر تألیف کتب بسیار، دارای جملات معروف در سخنرانیهای خود در زمینه‌ی کسب و کار می‌باشد که تاثیرات بسزایی را در زندگی بسیاری از افراد موفق داشته است. از جمله تاثیرات این فرد مشهور و بزرگ تاثیر وی در رهبری کسب و کار و موفقیت شرکتهای بزرگ است. اگر با زندگینامه برایان تریسی آشنا شوید، و تجارب و سختی هایی را که تجربه کرده است را بخوانید متوجه خواهید شد که صحبت‌های برایان تریسی فقط شعار نیستند و تمام استراتژی‌هایی است که خودش آنها را باور داشته و در طول 75 زندگی بدست آورده است.

زندگینامه برایان تریسی

برایان تریسی در 5 ژانویه سال 1944 بدنیا آمده است و 75 سال دارد. زادگاه وی شهر شارلوت تاون واقع در کشور کانادا می‌باشد. این گونه که در زندگینامه‌ی برایان تریسی در کتاب‌های مختلف آمده است وی در خانواده ای شریف و مقید به اصول اخلاقی ولی بسیار فقیر به دنیا آمده است به گونه ای که درآمد آن‌ها برای تامین مخارج اولیه‌ی آن‌ها کافی نبوده است.

تریسی دوران نوجوانی خود را در کالیفرنیای ایالت متحده امریکا گذراند. نکته جالب توجه در زندگی برایان تریسی این است که وی دوران دبیرستان را بدون اینکه مدرک فراغت از التحصیل دریافت کند رها کرد. دلیل او برای انجام این کار این بود که قصد داشت سریعتر سرکار رود و همانند میلیونرهای دیگر از سرمایه و زندگی و رفاه بالایی برخوردار شود.

آغاز به کار تریسی

برایان تریسی بعد از رها کردن مدرسه به سراغ کار رفت، برای افرادی که تریسی را می‌شناسند سوال پیش می‌آید که اولین کسب و کار وی چه چیزی بوده است. لازم است بدانید که برایان تریسی برای بار اول در یک هتل و با شستن ظرف ها مشغول به کار شد. فعالیت بعدی شستن ماشین و کف سالن بود. به گفته اطرافیان تریسی، او در کارگاه چوب بری، کارخانه ، مزارع و دامداری نیز مشغول به کار شده است. از خواندن این مطالب می توان به این نکات دست یافت که برایان تریسی کارهای مختلفی را تجربه کرده است که از حقوق کافی برخوردار نبوده اند و وی مجبور به زندگی در اقامتگاههایی بود که هزینه کمتری را میطلبیدند.

پسر جوان تا 20 سالگی به کارگری مشغول شد و در سن 20 سالگی  هر چه را که پس انداز کرده بود برداشت و این بار کار در یک کشتی نروژی مشغول به کارگری شد. او مدتی در مدت کار با کشتی های باربری به اقیانوس های اطلس و آرام سفر کرد و در نهایت به تنگه جبل الطارق رفت و در آنجا به همراه دوستانش یک لندرور خرید و با آن به ژوهانسبورگ رفت و از آنجا به لندن رفت و مدتی نیز در آنجا مشغول به کار شد.

 

برایان تریسی 23 ساله که تجارب کاری و زندگی سختی را چشیده است حال در این سن به سراغ کارگری در زمین‌های کشاورزی و به مدت یک سال برای زراعت مشغول شد و این کار هم حس درونی وی را ارضا نکرد و در سن 24 سالگی به فکر سفر به سنگاپور افتاد و نکته جالب توجه در سفرش به سنگاپور گذر از کشور ایران بود. تریسی نتوانست کار همیشگی خود را در سنگاپور بیابد و به همین جهت به سراغ کار فروش رفت.

آغاز کار فروش 

تریسی جوان به سوی دفترها می‌رفت و با سودی که از فروش اجناس به دست می آورد زندگی خود را می‌گذراند. در ابتدا کار فروش برای وی سود چندانی را نداشت اما با گذر زمان و به گفته‌ی خودش این سوال را از خود کرد که چرا نمی‌تواند همانند دیگر افراد موفق و ثروتمند، سرمایه دار شود. به همین جهت تلاش وی برای ثروتمند شدن با نوشتن یک هدف بر روی یک برگه آغاز شد. هدف وی کسب 1000 دلار سود در یک ماه از فروش کالاها بود. تریسی می گوید:

بعد از انجام این کار حتی نمی داند کاغذ را چه کرد اما در مدت یک ماه این اتفاق افتاد و در زندگیش معجزه رخ داد.

حتما میپرسید تریسی چگونه در یک ماه به موفقیت دست یافت، لازم است بگوییم که او نزد فروشندگان حاذق رفت و رمز موفقیت آنها را جویا شد و از توصیه های آنها برای فروش خود بهره برد و در مدت زمان یک ماه میزان فروشش سه برابر افزایش یافت. این کار تریسی تداوم داشت تا جایی که از یک فروشنده‌ی معمولی به یک مدیر فروش تبدیل شد. او برای مدیریت فروش هم به سراغ مدیرهای فروش موفق رفت و با سوال کردن از آنها درباره رمز موفقیت خود، در طول یک سال توانست خودش را به سطح مدیران فروش موفق برساند و نام وی درکنار آنها بر سر زبانها بیفتد.

 

 

درواقع یکی از نکات قابل توجه در موفقیت برایان تریسی مقایسه‌ی خودش با افراد موفق و فعال در زمینه کاریش بود که با پیروی از مسیر آنها توانست به فرد موفقی در تمامی زمینه‌های فعالیتش بدل شود. تریسی در 25 سالگی و خیلی سریع توانست با ثبت شرکت و به کارگیری 95 نفر کار خود را به طور گسترده و در سطح بالاتر آغاز کند. او به کار وارد کردن ماشین‌های سوزوکی در کانادا پرداخت و از فروش حاصل از این کار 25 میلیون دلار سود حاصل شد و کار بزرگ بعدی تریسی در سالهای ابتدایی کارش مدیریت یک شرکت 265 میلیارد دلاری بود که با مدیریت فوق العاده ش توانست شرکت را دوباره بسازد.

برایان تریسی با اینکه نتوانست در 18 سالگی مدرک دبیرستان دریافت کند اما در دهه 30 توانست وارد دانشگاه آلبرتا شود و کارشناسی ارشد را در رشته بازرگانی با موفقیت به اتمام برساند. او همچنین وارد محیط های آکادمیک شد و تجارب خود را در قالب سمینار و واحد درسی در کشورهای امریکا و کانادا ارائه کرد. البته به درخواست متقاضیان بسیاری که به تریسی دسترسی نداشتند او سخنان خود را به صورت دیداری و شنیداری روانه بازار کرد.

همسر و ازدواج برایان تریسی

برایان تریسی در سال 1971 و در سن 27 سالگی با باربارا تریسی ازدواج کرد و از این ازدواج خود صاحب 4 فرزند شد.

موفقیت‌های برایان تریسی

تسلط به سه زبان زنده دنیا (فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی)

تولید 300 محصول دیداری و شنیداری و عرضه‌ی آنها به 30 کشور دنیا

فعالیت به عنوان، مشاور و سخنران 500 شرکت بزرگ دنیا

تاسیس چندین شرکت بزرگ

معتبرترین فرد صاحب نظر در زمینه موفقیت و کسب و کار

قورباغه‌ات را قورت بده

« قورلاغه ات را قورت بده » نام کتابی است که نویسنده آن تریسی بوده است و نام برایان تریسی با این کتاب در کشورمان به شهرت رسید. از دیگر کتابهای معروف وی در زمینه موفقیت و پیشرفت میتوان به (پیش به سوی ثروت، اوج موفقیت ، 21 روش عای برای اینکه یک فروشنده ی فوق ستاره شوید، در تجارت و به روش خود ثروتمند شوید) اشاره کرد.

معروفترین توصیه برایان تریسی درباره موفقیت

یکی از معروفترین توصیه‌های تریسی که در سمینارها و کلاسهای درس شنیده شده است درباره افراد موفق و ناموفق است که در ادامه آن را میخوانید.

«تفاوت اصلی بین افراد موفق و افراد ناموفق این است که افراد موفق اقدام می‌کنند. آنها کارشان را آغاز می‌کنند و چیزی را که می‌خواهند انجام می‌دهند. افراد ناموفق نیز همین ایده‌ها و اطلاعات را دارند، اما همیشه بهانه‌ای برای شروع نکردن دارند.»

برگشت به بالا
پاساژ اینترنتی